وبسایت ولایت

سخنان رهبر و مطالب گوناگون دیگر

وبسایت ولایت

سخنان رهبر و مطالب گوناگون دیگر

بیانات مقام معظم رهبری در خصوص جوانان

چهارشنبه, ۲۷ فروردين ۱۳۹۳، ۰۳:۲۷ ب.ظ

بیانات مقام معظم رهبری در خصوص جوانان

بیانات مقام معظم رهبری در خصوص جوانان

حواستان جمع باشد!
جوانان عزیز! دشمن روى شما سرمایه‌گذاریهاى زیادى مى‌کند؛ حواستان جمع باشد. عده‌یى را به بى‌تفاوتى مى‌کشاند و عده‌یى را دلسرد و مأیوس مى‌کند. یأس، بزرگترین آفت جوان است. جوانها بدانند که متأسفانه یأس به روح جوان زودتر راه پیدا مى‌کند؛ همچنان که امید این‌گونه است. در مقابل یأسى که دشمن مى‌خواهد به جوانها تلقین و تزریق کند، خودتان را مصونیت بدهید.


بیشترین چیزى که روى ذهن جوان اثر مى‌کند
بیشترین چیزى که روى ذهن جوان اثر مى‌کند، دو عامل است: یکى تبلیغات گوناگون دشمن است؛ تبلیغاتى که جوان را نسبت به حقایق مقدس اسلامى و حقایقى که در انقلاب به عنوان مسلمات و پایه‌ها و ستونهاى اصلى اعتقاد شناخته شده، سست و بى‌تفاوت کند. و عامل دوم، عدم تبیین و دفاع صحیح از این حقایق و اصول است. من گمان مى‌کنم که تأثیر عامل دوم، کمتر از عامل اول نباشد؛ چون در نظام جمهورى اسلامى، به طور صریح و علنى، علیه اسلام و اصول اسلامى و مبانى اسلامى و معارف اسلامى، کمتر تبلیغ مى‌شود و میدان براى تبلیغ وسیع باز نیست؛ بنابراین تبلیغ دشمن فقط سطح معینى را مى‌پوشاند؛ در حالى که عامل دوم، دیگر حد و اندازه‌ایى ندارد


سربازان امام!
همه‌ ملت و مخصوصا جوانان عزیز و نوجوانان، خود را سربازان امام محبوبشان بدانند و با اتکال به خدا و استمداد از حضرت ولى‌الله‌الاعظم(ارواحنافداه) با قوت و قدرت به سمت هدفهاى عالى امامشان حرکت کنند و بدانند که پیروزى نهایى از آن ماست؛ «کتب الله لاغلبن انا و رسلى».


با مصرف کالای ایرانی به رشد و پیشرفت کشور کمک می کنیم.


جوانان عزیز،خدا را شکر کنید که شما را از دوران حاکمیت خود بهرمند ساخته  و جوانی شما را در چنین دورانی قرار داده است.از این سرمایه عظیم یعنی جوانی برای خودسازی علمی و فکری و روحی و جسمی استفاده کنید و مگذارید حتی یک ساعت از این بهار زندگی به هدر رود و صرف غفلت و لهو شود .اراده خود را تقویت کنید.با قرآن و عبادت و دعا و کتاب انس داشته باشید،ورزش روحی و جسمی را هم فرآموش نکنید. و این را به همه جوانان مومن بگویید.

جوان؛ مظهر همت وشوق به آرمان ها

جوان، مظهر آئینه وار صفا و صمیمیت و همت و شوق به آرمان ها و ایده الها است. ممکن است گذشت سن، بعضی ها را محافظه کار کند، اما موتور حرکت، جوانی است. جوان ما نباید محافظه کار شود. جوان باید آرمانگرا باشد. از آرمان ها کوتاه نیایید. آرمان ها را بخواهید، قله ها را بطلبید تا یقین بکنیم که به نیمه راه لا اقل خواهیم رسید. البته اگر قله را بطلبید، بنده یقین می کنم به خود قله هم خواهید رسید. روحیه آرمانگرایی را که از جمله مصادیق(آن)،تمسک به اصول و مبانی فکر است، از دست ندهید.

منفعل نشدن از جنگ روانی دشمن

 

امروز(دشمنان)جنگ سرد و جنگ روانی را با شکلهای مختلفی انجام می دهند. می خواهند به ملت ایران و به جوان ایرانی بباورانندکه شما نمی توانید بدون ارتباط و اتصال با قدرتهای سلطه گر به جایی برسید. این خطر بزرگی است که امام(ره) به آن توجه داده اند.

آنها پیشرفتهای عظیم ملت را انکار می کنند. انقلاب در طول این سی سال از موانع بسیاری گذشته است. در تاریخ انقلابها که انسان نگاه می کند، این همه موانع در راه یک ملت و یک انقلاب بسیار به ندرت دیده می شود و انقلابها معمولا پشت این موانع می مانند و خود را تسلیم دشمن می کنند،(اما انقلاب ما)با این همه تهدید، با تحریم، با انواع و اقسام دشمنی ها و حیله ها، و کارشکنیها توانسته است پیش برود، قله ها را فتح کند، همچنان چشم به قلعه های بالاتری دارد و همچنان با قدرت پیش می رود. می خواهند این انگیزه را از ملت ایران بگیرند.

 

من به جوانان عزیزمان، جوانان دانشگاهی، جوانان حوزوی، جوانان فعال در صحنه صنعت یا کشاورزی یا علم یا هنر عرض می کنم: شما در نیمه راه هستید و آنچه از راه گذرانیده اید، با مشکلات بسیار بزرگی مواجه بوده است، اما توانسته اید. آن نیمه دیگر راه و آن بخش باقیمانده راه را- که دشمن می خواهند نگذارد شما آن نیمه اصلی، نیمه آخر را طی کنید و به قله ها برسید- با عزم راسخ می توانید دنبال کنید، شما می توانید، همچنان که ثابت کرده اید که می توانید.

 

  • محمد علی بنائی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی